Porady lekarskie przez internet

Od wielu lat lekarze w Polsce alarmują, że wielu pacjentów preferuje leczyć się poświęcając własny czas, niż pójść do lekarza rodzinnego. Jest to najczęściej spowodowane ogromnymi kolejkami aktualnymi w polskich przychodniach rodzinnych. Znacząca większość z nas nie ma po prostu czasu na spędzenie co najmniej pół dnia w przychodni w oczekiwaniu na upragnioną wizytę u lekarza rodzinnego.

O wiele lepszym rozstrzygnięciem jest samodzielne przyjmowanie kilku leków, które zostały nam wypisane przez lekarza podczas ostatniej grypy. Jest to niestety dość zgubne myślenie, gdyż znacząca większość z nas nie potrafi prawidłowo odróżnić choroby wirusowej , a oprócz tego bakteryjnej. Jeżeli już zatem rzeczywiście nie posiadacie czasu na wizytę w tradycyjnej przychodni rodzinnej, to warto chociaż zainwestować własne pieniądze w internetową poradę. Lekarz online pomoże wam zdiagnozować waszą chorobę , a ponadto zaleci wam odpowiednie leki. Jest to zatem doskonały sposób na pozyskanie profesjonalnej porady bez konieczności marnowania pół dnia w tradycyjnej przychodni rodzinnej.
Obecnie lekarz on-line cieszy się coraz większą popularnością pomiędzy Polaków. Jest to doskonały sposób na zyskanie szybkie porady medycznej w dość błahych sprawach. Lekarz on-line bez wątpienia nie posiada uprawnienie do wypisania wam antybiotyku lub skierowania na specjalistyczne badania. Jest to jednak perfekcyjny sposób na postawienie wstępnej diagnozy albo zapytanie się o bardzo ważną dla was sprawę medyczną, ale zbyt błahą, by udać się z nią specjalnie do swojego lekarza rodzinnego.

Źródło: Lekarz Online.