Kosmetyki pielęgnacyjne do walki ze smogiem

O szkodliwym wpływie smogu na nasze zdrowie mówi się od dawna. Warto jednakże zauważyć, że smog posiada również fatalny wpływ na naszą skórę. Z powodu smogu nasza skóra staje się bardziej podatna na alergię , a oprócz tego egzemę.

Więcej z powodu smogu staje się bardziej sucha, dlatego warto dbać o utrzymanie adekwatnego poziomu nawilżenia. Dla każdej kobiety najgorszym działaniem smogu na skórę jest przyśpieszenie procesu starzenia. Zanieczyszczenia zawarte w smogu na nieszczęście doprowadzają do uszkodzenia warstw kolagenu znajdującego się w naszej skórze. Im słabsze są warstwy kolagenowe, tym cera staje się mniej elastyczna oraz w dużym stopniu przyśpiesza się jej proces starzenia.
Ze szkodliwym działaniem smogu na naszą cerę można walczyć stosując odpowiednie kosmetyki. Wasza codzienne pielęgnacja powinna zostać zwiększona o dodatkowy kosmetyk chroniący przed smogiem. Kosmetyk ten jest prawdziwą bombą antyoksydantów, które zabezpieczą waszą cerę przed negatywnym działaniem smogu. Efekty uboczne smogu najbardziej odczuwamy jesienią , a dodatkowo zimą. Także wiosną , a dodatkowo latem w dużych, polskich miastach utrzymuje się dość bardzo duże stężenie smogu, jednakże nie jest ono, aż tak uciążliwe, jak w trakcie zimniejszych miesięcy. Warto jednak o tym pamiętać i stosować odpowiednią pielęgnację przeciw smogową przez całe 356 dni w roku. Wasza skóra z całą pewnością będzie wam za to wdzięczna i zostanie piękna i młoda na dłużej. W sytuacji starzenia się cery o wiele lepiej jest zapobiegać, niż leczyć, dlatego odpowiednią kurację zaleca się już dla nastolatek.

Polecana strona: http://www.smuklecialo.pl/smog-a-skora/