Audyt energetyczny przedsiębiorstwa przemysłowego

Skuteczne zarządzenie zużyciem energii elektrycznej jest najbardziej istotnym misją każdego menadżera przedsiębiorstwa przemysłowego. Profesjonalne przedsiębiorstwa produkcyjne oraz dodatkowo przemysłowego każdego dnia zużywają energię elektryczną wartą co najmniej kilkaset pln. W praktyce znaczy to generowanie rachunków za energię elektryczną w wysokości kilkudziesięciu tysięcy pln miesięcznie.

Dosłownie drobne zmiany mogą wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Warto więc walczyć o wzrost wydajności w przedsiębiorstwach zużycia energii elektrycznej. Zadanie to najlepiej powierzyć dla profesjonalistów, którzy na początku przeprowadzą dokładny audyt energetyczny w waszej firmie.
Profesjonalny audytor wykona szereg badań, między innymi pomiar mediów energetycznych dla przemysłu, dzięki którym oceni funkcjonalność zużycia energii elektrycznej w waszym biznesie. Na bazie uzyskanych wyników badań, audytor przedstawi wam projekt wprowadzenia energooszczędnych przeróbek w waszym przedsiębiorstwa przemysłowych. Bez wątpienia wasze przedsiębiorstwo nie jest zobowiązane do wprowadzenia zaproponowanych przekształceń. Jeżeli jednakże zdecydowaliście się wydać kilka albo kilkanaście tysięcy złotych na profesjonalny audyt energetyczny, to warto korzystać z zaproponowanych rozwiązań. Z całą pewnością nie będziecie żałowali tej decyzji, gdy nagle rachunki za energię elektryczną spadną o kilka tysięcy złotych miesięcznie. Pieniądze zainwestowane w audyt z całą pewnością zwrócą wam się w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Źródło informacji: świadectwa charakterystyki energetycznej.